Pust & Opera på Vigelandmuseet
Under den mektige takhvelvingen, omgitt av Gustav Vigelands monumentale skulpturer, skapes et rom hvor breathwork og opera veves sammen i en sjelden, sanselig opplevelse.
Den sirkulære pusten akkompagneres av sakrale toner og varme hender over pianotangentene.
Samspillet i lyd og pust berører det indre landskapet og inviterer til både emosjonell og kroppslig bevegelse.
Velkommen til en time som åpner sansene. Bli med og pust med oss på Vigelandmuseet.
Billetter: Pust & Opera på Vigelandmuseet
Sted: Vigelandmuseet, Nobels gate 32
Oppmøte: Resepsjonen kl. 17.45
Klokken: 18.00 - 19.00 (Møt opp 15 minutter før start)
Pris: 450 kr
Kapasitet: Begrenset
Pust & Opera på Vigelandmuseet er et samarbeid mellom pusteterapeut Fredrik Fernando Austad og operasanger Nina Alexandra Barretto.
Fredrik Fernando Austad er pusteterapeut og breathwork-coach, med pusten som verktøy for positive endringer i kropp og sinn. Gjennom enkle og effektive teknikker styrker han helse, tilstedeværelse og balanse i nervesystemet - i terapi, i arbeid med organisasjoner og i samarbeid med aktører innen kunst- og kulturfeltet. Han befinner seg også i skjæringspunktet mellom pust og kunst, hvor økt nærvær åpner for dypere opplevelser av musikk og visuelle uttrykk.
Nina Alexandra Barretto er operasanger fra Barratt Due og Operahøgskolen (KHiO), og har hatt en sterk tilknytning til scenen siden hun startet i Den Norske Operas barnekor som åtteåring. Med et klassisk utgangspunkt arbeider hun på tvers av sjangre, fra kirkemusikk og DJ-ing innen hiphop og rap, til samarbeid med musikere innen jazz og andre uttrykk. Gjennom sitt arbeid ønsker hun å bruke musikk som en kraft for tilstedeværelse, fellesskap og fred.